Milý Štefan, nech Ježiš ochraňuje moje dcéry a mojich synov!
Týmito riadkami sa pripájam k vášmu vďakyvzdávaniu Bohu a k vašej radosti pri príležitosti 30. výročia začiatku pôsobenia apoštolskej práce na Slovensku. Budúceho 26. júna, na sviatok svätého Josemaríu – ktorý na vás z Neba bude hľadieť s mimoriadnou láskou –, budem na vás počas svätej Omše osobitne myslieť.
Koľko dobrého vám Pán v týchto rokoch udelil! S vďačnosťou si pripomeňme tých, ktorí urobili prvé kroky v tejto milovanej krajine, a potom tých, ktorí ste verne pokračovali na tejto ceste v rôznych apoštolských iniciatívach, v tej vzácnej evanjelizačnej práci, ku ktorej nás volá sám Ježiš: choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium.
Myslím na mnohých ľudí, ktorí sa počas tohto času priblížili k prívetivej atmosfére Diela; modlíme sa za nich a za tých, ktorí budú naďalej prichádzať, priťahovaní láskou, s ktorou prežívate bratstvo, a vaším príkladom optimizmu: vždy existujú dôvody na radosť, aj uprostred ťažkostí, pričom sa snažíme žiť v úzkom vzťahu s Kristom a dávať ho do stredu nášho života.
Táto slávnosť je vhodnou príležitosťou na obnovenie vašej túžby o svätosť, uvedomujúc si poslanie, ku ktorému sme boli povolaní: slúžiť Cirkvi prostredníctvom toho, že robíme Opus Dei za akýchkoľvek okolností, plní nádeje.
Spolieham sa na vaše modlitby za moje úmysly.
Mám vás rád a požehnávam vás!
Váš Otec

Rím, 19. júna 2026
