El bisbe consagrant serà el cardenal Robert Sarah, prefecte de la Congregació per al culte diví i la disciplina dels sagraments des de 2014. El prelat de l'Opus Dei, mons. Fernando Ocáriz, participarà en la cerimònia des del presbiteri.
La celebració serà a les 10 h del matí a la basílica de sant Eugeni (Viale delle Belle Arti, 10, Roma) i es podrà seguir des d'aquesta pàgina web, a la pàgina de Facebook de l'Oficina d'Informació de l'Opus Dei, i des del canal oficial a Youtube. La cerimònia se celebrarà en italià i llatí, si bé la retransmissió online tindrà comentaris en castellà i anglès.
Els 31 candidats procedeixen de 15 països diferents i reben l'ordenació presbiteral després d'haver exercit durant diversos anys diverses professions.
Els quatre candidats catalans són Alberto de Ángel Castel, Ignasi Ramoneda Pérez del Pulgar, Alejandro Gratacós Casacuberta i Àngel Miquel Aymar.
Aquests són els ordenands, diaques des del passat 4 de novembre:
- Pablo González-Villalobos Bérgamo (Espanya)
- Francisco Javier Fernández Centeno (Espanya)
- Agustín Alfredo Silberberg Muiño (Argentina)
- Alejandro Gratacós Casacuberta (Espanya)
- Juan José Velasco Fernández (Espanya)
- Antonio Vargas-Machuca Salido (Espanya)
- Francis Anthony Jose Inzon Ong III (Filipines)
- Francisco Felipe Nieto López (Espanya)
- Gonzalo Trelles Villanueva (Espanya)
- Juan Suárez-Lledó Grande (Espanya)
- Ignacio María Varela Vega (Uruguai)
- Luis Poveda Talavera (Espanya)
- Manuel Ignacio Candela Temes (Espanya)
- Alberto de Ángel Castel (Espanya)
- Michele Crosa di Vergagni (Itàlia)
- Jorge Segarra Taús (Espanya)
- Àngel Miquel Aymar (Eslovàquia)
- Jude Kasirima Karuhanga (Uganda)
- Pedro Emeka Okafor (Nigèria)
- Alfred Robert Cruz Vergara (Filipines)
- Pierre Laffon de Mazières (França)
- Frederick Vincent Ifechukwude Oraegbu (Nigèria)
- Yao N'zian Jean Eudes Téhia (Costa d'Ivori)
- Raphael Rezende Fernandes (Brasil)
- Anthony Elobuike Asogwa (Nigèria)
- Martijn Sebastian Pouw (Holanda)
- Ignasi Ramoneda Pérez del Pulgar (Espanya)
- Alberto José Ospina Sánchez (Colòmbia)
- José Guillermo Muñoz Maldonado (Colòmbia)
- Donatus Dedan Wainaina (Kenya)
- Manuel Alejandro Vielma Alvarado (Veneçuela)